دانلود سمینار کارشناسی ارشد رشته برق:تشخیص چهره انسان

دانلود پایان نامه

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش الکترونیک

تشخیص چهره انسان

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

تشخیص چهره انسان

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكیده:

در حالیکه روش های بیشماری برای شناسایی چهره در تصاویر رنگی و خاکستری ارائه شده است فقدان یک مرور به روز برای این روش احساس می شود. نخستین مرور از روش های اولیه تشخیص چهره در سال 1991 ارائه شده است. در سال 2002 نیز مرور جامعهی روی روش های تشخیص چهره موجود تا آن زمان انجام دادند. به طور کلی عملکرد روش های تشخیص چهره را می توان با دو نوع خطا تحلیل نمود:

1- منفی نادرست: جزئی از تصویر که چهره است و توسط روش به عنوان ناحیه غیر چهره طبقه بندی می گردد و سبب کاهش نرخ شناسایی می شود.

2- مثبت نادرست: ناحیه ای از تصویر که شامل چهره نمی باشد اما چهره گزارش می گردد.

ارزیابی موثر بایستی این دو عامل را به صورت توامان مد نظر قرار دهد برای مثال در یک  روش می توان پارامتر ها را طوری تنظیم کرد که تمام زیر تصاویر حاصله از یک تصویر به عنوان چهره گزار کند که سبب نرخ شناسایی صد در صد می گردد در حالیکه نرخ شناسایی ناردست نیز بسیار بالا است. حالت بهین این است که نرخ شناسایی صحیح صد باشد و نرخ شناسایی نادرست صفر باشد.

مقدمه:

با وجود بیش از 150 شیوه برای تشخیص چهره تحقیقات در این زمینه از پویایی بسیار زیادی برخوردار است. شناسایی تصویر را می توان به عنوان یک مسئله تشخیص دو کلاسی در نظر گرفت که در آن نواحی مختلفی تصویر به عنوان صورت یا غیر صورت طبقه بندی می شود. تغییرات درون کلاسی، کلاس غیرچهره بسیار زیاد است. این تغییرات درون کلاسی زیاد را می توان به وسیله مجموعه بسیار بزرگی از تصاویر نشان داد. این مسئله سبب می گردد بسیاری از روش های متداول برای تشخیص شی قابل اعمال به این مسئله نباشد.

تعداد صفحه :53

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید