دانلود پایان نامه ارشد:بررسی واژه بست در زبان مازندرانی- قسمت 2

ی هستند که با توجه به آن‌ها می‌توان گویش را مورد بررسی قرار داد. تهیه اطلس‌های زبان‌شناسی و نمایش وضع زبان و انواع گویش‌های آن در یک محیط وسیع جغرافیایی مثل ناحیه‌ی شمال ایران و نشان دادن ارتباط‌های مختلف این گویش که به طور کلی بر سخنگویان زبان ملی و صاحبان دیگر گویش‌ها نامعلوم بوده است، می‌تواند بسیار کارآمد باشد. گویش‌ها بسیاری از واژه‌هایی را که در نوشته‌های پیشین یا فرهنگ یاد شده ولی اکنون به کار نمی‌روند را در بردارند. بسیاری از این ‌واژه‌ها از خود گویش به زبان فارسی راه یافته‌اند. بنابراین با جمع‌آوری واژه‌ها و اصطلاحات گویش‌ها می‌توان منبعی مدون و بسیار غنی و آماده بهره‌وری را در اختیار پژوهشگران قرار داد تا در هنگام نیاز به کمک آن‌ها بشتابند و در نتیجه از نفوذ زبان‌های بیگانه جلوگیری کنند.

1-5- سؤالات پژوهش

از آنجائی‌که پژوهش پیش رو بر آن است تا به بررسی واژه‌بست در زبان مازندرانی بپردازد، پژوهشگر در نظر دارد تا با بررسی این فرایند به پرسش‌های زیر پاسخ دهد:

1- توزیع واژه‌بست‌ها در زبان مازندرانی چگونه است؟

2- کدام یک از پیش‌بست‌ها و پی‌بست‌ها از بسامد بیشتری برخوردارند؟

3- واژه‌بست‌ها در زبان مازندرانی چه کارکردهایی دارند؟

1-6- فرضیه‌های پژوهش :

برای پرسش‌های مطرح شده می توان 3 فرضیه‌ی زیر را در نظر گرفت :

1- واژه‌بست‌ها در زبان مازندرانی دو سطح عمده‌ی توزیع دارند که عبارتند از: الف- پس از فعل ب- پس از اسم

2- پی‌بست‌ها از بسامد بیشتری برخوردارند.

3- واژه‌بست‌ها کارکردهایی مثل نقش نمای اضافه، وصفی، مفعولی، عطفی و ندایی دارند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه : 94

قیمت : چهارده هزار تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت : [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

*** *** ***

  • 2