دانلود پایان نامه ارشد:بررسی عوامل موثر بر یادگیری سازمانی کارکنان سازمان ناجا- قسمت 2

قیت همانند رهبران تجاری و برنامه ریزان بایستی ذهنیت كلاسیك خویش را كنار نهاده، دانش، مهارت ها، عادات و استراتژی هایی را كه برای زمان حال معتبر است یادگرفته و بازآموزی كنند و در عوض آن دسته از مهارت ها، عادات و استراتژی هایی را بیابند كه آنان را در آینده موفق خواهد كرد (جهاندیده كاظم پور، 1381).

 • بهبود كیفیت و بهره وری: همیشه راهی سریعتر، ارزانتر و بهتر جهت انجام كارها وجود دارد. می توان به این امر توفیق یافت، اگر هر فردی در سازمان بطور پیوسته روش های كاری خویش را به منظور افزایش استانداردهای عملكردی، مورد بازبینی قرار دهد. یادگیری سازمانی می تواند به اعضای خویش برای نیل به این هدف كمك كند (ارون تاج، 1381).
 • افزایش تعهد: سازمانی كه به نیازهای یادگیری افرادش توجه دارد، پیوسته در حال ارسال پیامی قوی به كاركنانش است :” ما به شما توجه داریم” این موضوع تعهد كاركنان را در جهت سازمان، اهداف آن و رفاه همه گیر افزایش می دهد. همچنین از طریق آموزش و تحصیل مناسب، افراد به انتظارات سازمان واقف شده و جهت برآورده ساختن آن انتظارات تلاش می‌كنند (جهاندیده كاظم پور، 1381).
 • پیشینه یادگیری: سازمان های موفق دارای پیشینة یادگیری هستند و موفقیت آنها در مراحل مختلف تكامل سازمانی بصورت غیر ارادی و اتفاقی نبوده است (اسپریتزر، 1992).
 • یکی از اهمیت های دیگر موضوع بدان جهت است که سازمان‌هایی كه به نیازهای یادگیری كاركنان‌شان توجه دارند، به طورضمنی این پیام را به آنان می‌رسانند كه كارمندان برای سازمان مهمند و سازمان به آنها توجه دارد، این موضوع تعهد كاركنان را در جهت سازمان، اهداف آن و رفاه همه‌گیر، افزایش می‌دهد و هریك از كاركنان به كار خود علاقمند شده، از طریق آموزش و تحصیل مناسب به انتظارات سازمان وقوف یافته و سعی در برآورده كردن آنها می‌كنند (رابینز، 1381). در واقع تاکید بر یادگیری سازمانی می تواند به خروج سازمان ها از بحران ناتوانی یا امتناع از یادگیری و ترس از دانستن کمک می کند و راهنمای عملی آنها برای توسعه قابلیت های یادگیری فزاینده در افراد و گسترش آینده اندیشی باشد و این رهیافت جدید به مدیران کمک می کند تا سازمان را مکانی برای آموزش و یاد دادن به کارکنان بدل نمایند (مقیمی، 1386). به هر حال سازمان ها برای پیشرو شدن و پیشرو ماندن نیاز به افراد هوشمند و انعطاف­پذیری دارند که بتواند تغییر را پیش بینی کنند و به طور دائم به نیازهای موقعیت های جدید پاسخ دهند.

  با توجه به این شرایط در پژوهش حاضر ضرورت و اهمیت موضوع از آن جهت است که تلاش می‌شود یافته های این طرح به تسهیل فرهنگ یادگیری سازمانی در بین پرسنل نیروی انتظامی کمک نماید، ارائه بازخودهای مناسب از سوی کارکنان به فرماندهان در زمینه یادگیری سازمانی ارائه دهد، منجر به برنامه هایی برای بهسازی شغلی پرسنل نیروی انتظامی شود و زمینه ابراز عقاید و تبادل افکار در زمینه یادگیری سازمانی را بین همکاران فراهم نماید. همچنین با توجه به شرایط حاضر که در عصر فناوی های اطلاعاتی قرار داریم و افراد به شکل مداوم تحت تاثیر یادگیری های مختلف قرار می گیرند و با توجه به حساسیت ویژه¬ای که در زمینه یادگیری و به روز بودن سازمان ناجا وجود دارد تلاش شده است تا عوامل اثرگذار بر یادگیری سازمانی ناجا شناسایی و ارتباط آنها مشخص شود.

  1-4- اهداف تحقیق

  1-4-1- هدف اصلی

  1. شناسایی عوامل موثر بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس

  1-4-2- اهداف فرعی

  1. شناسایی تاثیر رهبری مناسب بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس
  2. شناسایی تاثیر فضای تعمیقی بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس
  3. شناسایی تاثیر بومی سازی بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس

  1-5-1- سوال اصلی تحقیق

  • چه عواملی بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس تاثیر دارد؟

  1-5-2- سوال های فرعی تحقیق

  1. رتبه بندی عوامل اثرگذار بر یادگیری سازمانی کارکنان پایگاه دریابانی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس چگونه است؟

  (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

  تعداد صفحه : 155

  قیمت : بیست و هفت هزار تومان

  بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

  و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

  پشتیبانی سایت : *** [email protected]

  در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

  *** *** ***

  • 2